• Nanosilver prodiab
  • Zdrowe serce
  • Zdrowe serce plus
  • Krem do stóp
  • Zdrowe oczy
  • Witaminy i Minerały
  • Staflexis
  • Relewium
  • Alfalipon
  • Hepatrim
  • O nas
  • Kontakt
  • Produkty
    Nanosilver
    prodiab
    Zdrowe
    serce
    Zdrowe
    serce plus
    Krem
    do stóp
    Zdrowe
    oczy
    Witaminy
    i Minerały
    Staflexis
    Relewium
    Alfalipon
    Hepatrim
  • O nas
  • Kontakt

O Nas

Firma BIOTON od lat realizuje politykę wytwarzania skutecznych i bezpiecznych produktów leczniczych spełniających standardy światowe, przeznaczone do sprzedaży w Polsce i zagranicą.

Realizacji obranej misji służą przyjęte przez naszą firmę działania, które obejmują wzmocnienie pozycji firmy na polskim rynku insuliny, rozwój innowacyjnych ważnych klinicznie leków oraz rozszerzenie portfolio leków diabetologicznych i kardiologicznych. Kolejnym krokiem było powstanie i ciągły rozwój linii produktów Laboratorium Bioton, w skład którego wchodzą: suplementy diety, kosmetyk KREM DO STÓP prodiab oraz wyrób medyczny NanoSilver prodiab.

Dzięki innowacyjnym technologiom produkcyjnym, prowadzonym zgodnie z udokumentowanym systemem jakości, wszystkie produkty wytwarzane są w warunkach spełniających międzynarodowe wymagania Dobrej Praktyki Wytwarzania i potwierdzonych stale utrzymywanymi certyfikatami GMP.

Jakość produktów oraz bezpieczeństwo i potrzeby Chorych odgrywają kluczową rolę w przyjętej polityce jakości, realizowanej z udziałem wysoko wyspecjalizowanego i kompetentnego zespołu specjalistów. Wysoki standard jest zapewniony na każdym etapie – od jego rozwoju, poprzez produkcję i magazynowanie, aż po dystrybucję.

Jednocześnie, poprzez stałe monitorowanie i doskonalenie działań projakościowych, utrzymywany jest wdrożony System Jakości, dzięki czemu przestrzegane są najwyższe standardy jakościowe.

Kontakt

BIOTON S.A
Macierzysz, ul. Poznańska 12
05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. +48 22 721 40 00
fax +48 22 712 13 33
laboratorium@bioton.pl

Infolinia:
0 800 88 99 71

z tel. kom.
22 721 40 20

Czynna: poniedziałek-piątek w godz. 8.00 -1 6.00
Całkowity koszt połączenia jak za jedną jednostkę
taryfikacyjną połączenia loklanego.

  • Opis
  • Czy wiesz, że...
  • Skład
  • Działanie
  • Pytania i odpowiedzi
  • Artykuły
  • Pobierz ulotkę

KREM DO STÓP prodiab

KREM DO STÓP prodiab przeznaczony jest do pielęgnacji suchej skóry stóp, skłonnej do rogowacenia i pękania. Zawarte w kremie składniki posiadają potwierdzoną badaniami skuteczność działania. Unikalne połączenie mocznika, ruszczyka, mikrosrebra oraz witaminy E sprawia, że KREM DO STÓP prodiab jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących zapobiec problemom zdrowotnym stóp. Polecany dla osób chorych na cukrzycę.

Czy wiesz ,że...

...pumeks jest siedliskiem bakterii i grzybów! Standardem pielęgnacji powinno być stosowanie kremów. Wcieranie kosmetyku to przy okazji doskonały masaż stóp. Zabiegi należy wykonywać regularnie, najlepiej wieczorem, by krem mógł się przez całą noc wchłaniać i nawilżać suchą skórę. Dzięki temu rano stopy będą w znacznie lepszej kondycji.

Skład

Mocznik (10 %) zmiękcza i nawilża skórę, przyśpiesza jej regenerację, zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej naskórka ułatwiając wnikanie składników aktywnych w głębsze jego warstwy, posiada właściwości przeciwbakteryjne.

Ruszczyk pobudza mikrokrążenie, przywraca naturalną gładkość i sprężystość skóry, aktywuje przepływ krwi, działa na skórę nawilżająco, zmiękczająco i przeciwzapalnie.

Mikrosrebro wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze, zapobiega stanom zapalnym, łagodzi podrażnienia oraz przyśpiesza regenerację naskórka..

Witamina E zapobiega wysuszeniu skóry i powstawaniu stanów zapalnych wywołanych zranieniem, stymuluje procesy tworzenie się nowej tkanki oraz polepsza jej ukrwienie.

Działanie

zmiękczenie i nawilżenie skóry, regeneracja,
działanie przeciwbakteryjne (mocznik 10%)

pobudzenie mikrokrążenia, przywrócenie naturalnej
gładkości i sprężystości skóry,ochrona przeciwzapalna
(ruszczyk)

zapobieganie stanom zapalnym, silne
właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze
(mikrosrebro)
zapobieganie wysuszeniu skóry, stymulacja procesów
tworzenia się nowej tkanki, polepszenie ukrwienia tkanki
(witamina E)

PAMIĘTAJ!

Nie pal tytoniu - palenie powoduje zwiekszenie ryzyka miażdżycy.

Utrzymuj skuteczną kontrolę glukozową we krwi, przyjmując regularnie leki oraz przestrzegając diety i zaleceń dotyczących wysiłku fizycznego i samokontroli.

Unikaj nadwagi

Utrzymuj prawidłowe ciśnienie tętnicze i prawidłowe stężenie lipidów we krwi - jeśli zalecono Ci leczenie farmakologiczne, zawsze regulanie przyjmuj leki, nawet gdy czujesz się dobrze.

Zmiana stylu życia (dieta, wysiłek fizyczny, utrzymywanie odpowiedniej glikemii i masy ciała) oraz modyfikacja czynników ryzyka, tj. nadciśnienia tętniczego czy zaburzeń lipidowych, ma nadal najważniejsze znaczenie w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym lub opóźnianiu ich rozwoju. Jednak pacjenci z cukrzycą wymagają złożonego obejmującego równocześnie wiele czynników podejścia terapeutycznego.

Pytania i odpowiedzi

Co należy wiedzieć o skórze stóp w cukrzycy?

Skóra stóp w cukrzycy w miarę czasu jej trwania staje się coraz bardziej sucha. Początkowo tworzy się gruba warstwa naskórka (zwana hiperkeratozą), odczuwana jako twarda skóra. Im grubsza staje się ta warstwa, tym łatwiej może pękać. Moczenie stóp nasila ten proces.

Czy warto oglądać stopy?

Regularne oglądanie stanu stóp powinno wejść do rytmu dnia. Pierwsza ocena dokonywana jest po zdjęciu skarpetek, druga po umyciu stóp. Wówczas lepiej widać skaleczenia czy pęcherze, które bywają schowane pomiędzy palcami lub pod nimi. Aby zobaczyć całą powierzchnię stopy, warto posłużyć się specjalnym lusterkiem z wysięgnikiem. Dobrze, jeżeli w ocenie zmian może pomóc druga osoba, np. członek rodziny czy pielęgniarka środowiskowa.

A co z myciem stóp?

Stóp nie moczymy. Moczenie nasila powstawanie hiperkeratozy, ułatwia wnikanie bakterii i grzybów w głąb naskórka. Zalecane jest krótkie mycie (3-4 min) w wodzie o temperaturze do 37 st. C. Następnie wycieramy skórę za pomocą delikatnego ręcznika i natłuszczamy ją kremem do pielęgnacji stóp w cukrzycy, pomijając przestrzenie międzypalcowe.

Czy usuwać ogniska hiperkeratozy (miejsca nadmiernego rogowacenia skóry)?

Jeżeli pomimo prawidłowego natłuszczania stóp powstają ogniska hiperkeratozy, można je delikatnie okresowo złuszczać za pomocą pumeksu lub specjalnych tarek z drobnoziarnistym kamieniem, ale sprawdzać, czy proces ścierania nie uszkodził zdrowej skóry. Tarka i pumeks muszą być wymieniane, ponieważ są źródłem namnażania się bakterii i grzybów. Po takim zabiegu należy skórę natłuścić odpowiednim kremem lub maścią przeznaczoną dla skóry w cukrzycy.

Co zrobić z modzelami? Nie należy ich usuwać samemu. Trzeba je pokazać lekarzowi, który uzna, kto powinien je usunąć: wyspecjalizowana pielęgniarka lub kosmetyczka czy lekarz.

A co z codzienną pielęgnacją paznokci?

Do skracania paznokci używamy pilnika, nie zaś cążek lub nożyczek. Staramy się doprowadzać do takiej długości płytki paznokciowej, aby nie była zbyt długa ani zbyt krótka. Zbyt długa łamie się i może kaleczyć palce, zbyt krótka odsłania palec i nie chroni przed urazami.

Czy wolno chodzić boso?

Nie zaleca się chodzenia boso. Stwarza to bezpośrednie ryzyko powstania urazu stopy. Jeżeli nie zostanie na czas zauważony (w cukrzycy czas ten bywa bardzo długi, czasem kilka tygodni), może spowodować powstanie groźnej rany (stopa cukrzycowa). Dlatego stopy należy chronić, zakładając bezuciskowe bawełniane skarpetki i wygodne buty. Szczególną ostrożność należy wykazać latem, piasek na plaży potrafi poparzyć skórę, a kamienie wejść pod wewnętrzną powierzchnię buta i drażnić ją, aż do powstania głębokiej rany. Wystarczą czasem otarcia elementów obuwia o bosą stopę, by mogło pojawić się zranienie.

Jak dobierać obuwie w cukrzycy?

W niektórych okolicach na skórze, szczególnie na stronie podeszwowej stopy, tworzą się odgraniczone zgrubienia zwane modzelami (popularnie zwane nagniotkami). Pęknięć i modzeli można nie czuć, ponieważ w cukrzycy może dochodzić do upośledzenia odczuwania bodźców takich jak ból i nacisk. Takich symptomów nie wolno lekceważyć, należy je zgłosić lekarzowi.

Czy można zapobiegać takim zmianom lub zmniejszać ich nasilenie?

Tak. Skórę stóp należy regularnie nawilżać, najlepiej rano i wieczorem. Smarujemy całą stopę, pomijamy jednak przestrzenie międzypalcowe (w tych miejscach powinno być sucho – po umyciu delikatnie je wycieramy).

Czy każdy krem lub maść nadaje się do takiej skóry?

Tradycyjne środki nie spełniają tej funkcji. Właściwe preparaty powinny zawierać substancje natłuszczające, złuszczające nadmiar naskórka, łagodzące podrażnienia czy działające przeciwzapalnie, gdy pojawią się minimalne warunki do powstania pęknięcia czy otarcia.

Smarowanie, poza natłuszczeniem i nawilżeniem, pobudza ukrwienie dystalnych partii stóp. Warto poświęcić tej czynności kilka minut.

Dbałość o komfort stóp jest jednym z priorytetów bezpieczeństwa w cukrzycy. Buty powinny być wykonane z naturalnej skóry, ponieważ podczas chodzenia lekko się rozciągają. Bezpieczeństwo zapewnia gruba podeszwa (buty na obcasach nie są zalecane!), brak szwów wewnątrz buta, szerokie „noski”, wysokie na wysokość palców. But pełny jest bezpieczniejszy aniżeli z licznymi otworami, latem powinien zakrywać chociaż palce i pięty. Paski przechodzące pomiędzy palcami są niewskazane. Lepsze są buty zapinane na rzepy aniżeli sznurowane. Na zakup obuwia najlepiej wybierać się po południu, gdy nogi są bardziej obrzęknięte. Po zdjęciu obuwia warto sprawdzić, czy wewnątrz nie ma kamieni, kawałków szkła, zagiętej wkładki lub innych przedmiotów mogących trwale uszkodzić stopę.
PAMIĘTAJ!

Nie pal tytoniu - palenie powoduje zwiekszenie ryzyka miażdżycy.

Utrzymuj skuteczną kontrolę glukozową we krwi, przyjmując regularnie leki oraz przestrzegając diety i zaleceń dotyczących wysiłku fizycznego i samokontroli.

Unikaj nadwagi

Utrzymuj prawidłowe ciśnienie tętnicze i prawidłowe stężenie lipidów we krwi - jeśli zalecono Ci leczenie farmakologiczne, zawsze regulanie przyjmuj leki, nawet gdy czujesz się dobrze.

Zmiana stylu życia (dieta, wysiłek fizyczny, utrzymywanie odpowiedniej glikemii i masy ciała) oraz modyfikacja czynników ryzyka, tj. nadciśnienia tętniczego czy zaburzeń lipidowych, ma nadal najważniejsze znaczenie w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym lub opóźnianiu ich rozwoju. Jednak pacjenci z cukrzycą wymagają złożonego obejmującego równocześnie wiele czynników podejścia terapeutycznego.

Artykuły

Czy powikłaniom cukrzycy można w dużym
stopniu zapobiegać?
Jak zapobiegać powikłaniom po cukrzycy?
Dlaczego powinniśmy zapobiegać
powikłaniom cukrzycy?
Więcej informacji o produkcie
znajdziesz w ulotce

BIOTON S.A.   ul. Starościńska 5 02-516 Warszawa   Wszelkie prawa zastrzeżone.